Jak dbać o pędzelki do zdobień?

Zadbane i starannie pomalowane paznokcie to dla Ciebie dzieła sztuki? Zadbaj zatem o czystość swojego sprzętu do pracy! W artykule podpowiemy jak wyczyścić pędzelek od lakieru hybrydowego, aby niezawodnie służył Ci podczas realizacji najbardziej skomplikowanych projektów! Będziesz zachwycona, jak w prosty sposób możesz wyczyścić pędzelki i tym samym przedłużyć ich żywotność.

Jesteś początkującą stylistką paznokci?Pamiętaj o tych złotych zasadach

Zanim opowiemy Ci o tym, jak wyczyścić pędzle z akrylu i żelu, wymienimy główne zasady, jakimi powinna kierować się każda stylistka paznokci:

  • przed pierwszym użyciem pędzelka koniecznie wykrusz w palcach warstwę ochronną. Bardzo często występuje ona na dopiero co kupionych pędzelkach do żelu i zdobień,
  • po zakończonej pracy wyczyść pędzelek – nie zostawiaj go brudnego. Światło dzienne również może go utwardzić,
  • podczas pracy nigdy nie kładź pędzelków w pobliżu włączonej lampy UV/LED. Jeżeli o tym zapomnisz, to produkt utwardzi się na włosiu, a pędzelek będzie do wyrzucenia.

Czyszczenie pędzelka po hybrydzie lub żelu

Doświadczonego artystę oraz stylistkę rozpoznaje się po akcesoriach i narzędziach, z jakich korzysta. Dlatego tak ważne jest, abyś wiedziała jak czyścić pędzle po hybrydzie i innych substancjach, z którymi miało styczność włosie. Zapamiętaj tych kilka przygotowanych przez nas porad, a z pewnością będziesz zadowolona z efektu końcowego.

Wykorzystaj top albo bazę

Po zakończonej pracy z paznokciami przyszedł czas na uporządkowanie stanowiska i swoich narzędzi. Czym czyścić pędzelki po żelu? Z pewnością w tym przypadku nie sprawdzi się aceton ani cleaner, gdyż substancje te negatywnie oddziałują na strukturę włosia. Zamiast nich sięgnij po dobrze znany Ci, bezpieczny w użyciu top, ewentualnie bazę. Są to produkty, które z pewnością masz pod ręką.

Jak czyścić pędzle po lakierze za pomocą tych produktów? Nanieś top lub bazę na podstawkę, zanurz włosie pędzelka do zdobień w produkcie, a następnie delikatnie nim poruszaj. Gdy skończysz, wykorzystaj wacik bezpyłowy do zebrania materiału oraz wszelkich zabrudzeń. I gotowe! Podczas tej czynności uformuj włosie w odpowiedni kształt, aby było gotowe do pracy. Uważaj!  Pędzelki nie powinny być narażone na działanie światła UV, które utwardza włosie.

A co z liquidem?

Zastanawiasz się jak wyczyścić pędzel z akrylu? Zauważ, że w tym przypadku włosie ma bezpośredni kontakt z liquidem (w momencie nanoszenia akryl żelu na płytkę). W takiej sytuacji pozostałości po zabrudzeniu możesz zdjąć liquidem. Jeżeli Twój pędzelek do akrylu posiada włosie syntetyczne, to na końcu, w celu zabezpieczenia, powinno ono zostać pokryte cienką warstwą topu albo bazą.  Natomiast w przypadku pędzli z naturalnego włosia (po usunięciu zabrudzeń z proszku akrylowego liquidem i wypłukaniu wodą) należy pędzelek pozostawić do wyschnięcia.

Pędzle wyczyszczone z lakieru? Zadbaj o ich prawidłowe przechowywanie

Już doskonale wiesz, czym czyścić pędzle po akrylu. Jeżeli zadbasz o nie w opisany przez nas sposób, nie tylko będziesz mogła używać ich dłużej, ale i zaoszczędzisz na wymianie akcesoriów. Opłaca się zatem postarać. Pędzle możesz także dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Jeżeli nie posiadają one specjalnych zatyczek, to warto je przechowywać w piórniku. Dzięki tej zgrabnej skrytce włosie nie ma szans stwardnieć, czy też się zniekształcić.
Mamy nadzieję, że podpowiedzieliśmy Ci, jak wyczyścić pędzelek od lakieru hybrydowego. Pamiętaj o naszych wskazówkach i wykorzystuj je za każdym razem, kiedy będziesz zasiadał do pracy. Serdecznie zapraszamy Cię do naszego sklepu, w którym znajdziesz:

  • liczne artykuły do stylizacji paznokci – głównie lakiery hybrydowe w najmodniejszych odcieniach, żele budujące i wiele innych,
  • ozdoby na paznokcie – a w tym blaszki do stempli z modnymi wzorami, przyciągające wzrok folie transparentne, pyłki w najpopularniejszych odcieniach, czy też naklejki wodne, które Cię oczarują. Jesteśmy pewni, że pokochasz nasze produkty.
Shopping Cart
Scroll to Top