Dlaczego hybryda marszczy się w lampie?

Jeśli Ty również jesteś zwolenniczką hybrydowego manicure i zadajesz sobie pytanie, dlaczego hybryda się marszczy w lampie – jesteś w dobrym miejscu. Dziś poszukamy odpowiedzi na pytanie, jaka jest przyczyna tego, że lakier hybrydowy po utwardzeniu zwija się w nieestetyczną “harmonijkę” zamiast tworzyć jednolitą, gładką taflę na płytce paznokcia. Przejdźmy zatem do sedna sprawy i wyjaśnijmy, dlaczego hybryda się marszczy. 

Dlaczego hybryda się marszczy w lampie – najczęstsze przyczyny

Aby wykonać poprawny i trwały manicure hybrydowy należy przejść kilka kroków, które dzielą nas od pięknych paznokci, aby utrzymały się przez kilka tygodni. Niestety czasami bywa tak, że mimo naszych wysiłków coś pójdzie nie tak i lakiery do paznokci hybrydowych nie wyglądają na płytce tak, jakbyśmy tego chciały. Tu rodzi się pytanie: dlaczego hybryda marszczy się pod lampą? Odpowiedzi na nie może być kilka. Zbierzmy zatem najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy.

1. Źle przygotowana płytka paznokci

Wykonując stylizację z użyciem produktów hybrydowych, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jedną z nich jest prawidłowo przygotowana i opiłowana płytka paznokci, na którą będziemy nakładać produkty do utwardzenia w lampie. Na początku należy zdjąć poprzednią stylizację, zmatowić i opiłować paznokcie, a także odsunąć oraz wyciąć skórki wokół nich. Tak przygotowaną płytkę trzeba odtłuścić za pomocą dehydratora do paznokci oraz zaaplikować primer kwasowy lub bezkwasowy, w zależności od kondycji paznokci. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich czynności możemy przejść do nakładania bazy do paznokci hybrydowych oraz kolejnych kroków stylizacji.

2. Zbyt gruba warstwa lakieru

Kolejną przyczyną tego, czemu marszczy się hybryda, jest zbyt duża ilość nakładanego produktu. Warto pamiętać, że malując paznokcie lakierem hybrydowym, należy dokładnie i równomiernie rozprowadzić produkt po całym paznokciu. Najlepiej nałożyć dwie cienkie warstwy lakieru, każdy z nich utwardzając w lampie UV/LED. Jeśli porcja lakieru będzie za gruba, nie utwardzi się on odpowiednio. Mokra warstwa pomarszczy się na płytce, przez co będzie to wyglądać nieestetycznie. W takim przypadku należy zdjąć źle utwardzony produkt z płytki i raz jeszcze rozpocząć malowanie paznokci.

3. Za krótki czas utwardzania – produkt nie utwardził się w lampie

To również częsta przyczyna tego, że stylizacja nie wygląda tak, jak tego oczekiwałyśmy. Każdą warstwę produktu, zarówno bazy, jak i lakieru hybrydowego czy topu, należy osobno utwardzać w lampie UV/LED. Średni czas utwardzania to 60 sekund. Jeśli jednak pracujemy przy użyciu ciemnego, mocno napigmentowanego koloru, czas utwardzania może się wydłużyć. To jest przyczyna na przykład tego, dlatego czarna hybryda się marszczy. Ciemny lakier utwardza się dłużej – aby mieć pewność, że wszystkie warstwy są dobrze zabezpieczone, trzymaj rękę pod lampą ponad minutę. W tym czasie całość produktu zdąży dobrze zastygnąć, gwarantując większą trwałość stylizacji.

4. Za słabej jakości lampa lub zużyta lampa

Lampa UV/LED powinna mieć odpowiednią moc. Lampy poniżej 36 W mogą nie utwardzić lakierów hybrydowych, co bywa odpowiedzią na pytanie dlaczego hybryda się marszczy. Rodzaj lampy do paznokci jest równie ważny. Wszelkiego rodzaju lampy UV/LED typu mostek czy latarki nie nadają się do utwardzania produktów światłolubnych. Służą one jedynie do tzw. przymrażania, np. przy technice dual form lub flexy tips. Każda lampa, nawet ta wysokiej jakości, ma swoją żywotność i należy ją co jakiś czas wymieniać. Jeżeli Twoja lampa zaczyna świecić na żółto lub nie wszystkie lampki LED świecą tak samo to znak, że należy ją zmienić. Żywotność lampy zależy od jej eksploatacji. Jeżeli wykonujesz manicure raz na 2-3 tygodnie, to lampa UV/LED wysokiej jakości posłuży Ci na bardzo długo. Jeśli jednak pracujesz zawodowo i Twoja lampa jest wykorzystywana codziennie przez kilka godzin, należy ją wymieniać minimum raz na 6 miesięcy.

5. Lakier słabej jakości lub przeterminowany

Podczas wykonywania stylizacji zwracaj też uwagę na jakość produktów, na których pracujesz. Może zdarzyć się tak, że lakier hybrydowy stracił ważność i dlatego nie utwardza się tak, jak powinien. Inną przyczyną jest to, że wybrany przez Ciebie artykuł jest kiepskiej jakości, przez co nie zapewni Ci trwałej i estetycznej stylizacji. Kompletując akcesoria do stylizacji paznokci, warto wybrać sklep, który ma w swoim asortymencie znane i sprawdzone produkty ze świata manicure.
Jednym z nich jest na przykład hurtownia kosmetyczna online Maniura, w której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia pięknych paznokci hybrydowych bez obawy o to, że lakier zmarszczy się w lampie. Niezależnie od tego, czy robisz paznokcie hobbystycznie, czy prowadzisz prestiżowy salon kosmetyczny, zaopatrz się w sprawdzone produkty od cenionych marek. Dzięki nim będziesz mogła cieszyć się nowymi paznokciami zawsze, kiedy tylko będziesz miała na to ochotę. Oprócz przyborów do paznokci, są tu również trwałe lakiery hybrydowe oraz ozdoby na paznokcie hybrydowe, które zachwycą miłośniczki błyszczącego manicure.

Shopping Cart
Scroll to Top