Manicure klasyczny, frezarkowy, kombinowany – Czym się różni?

Patrzysz na swoje paznokcie i myślisz, że pora o nie zadbać? Świetnie się składa, gdyż w tym wpisie chcielibyśmy wyjaśnić Ci, co to manicure kombinowany, klasyczny, a także frezowany. Pod tymi tajemniczymi nazwami kryją się techniki, które z pewnością pokochasz. Jesteś gotowa na dawkę solidnej wiedzy i inspiracji? Zapraszamy zatem do lektury.

Co to manicure kombinowany?

Tak samo jak Ty kochamy piękne i zdrowe paznokcie, które są atutem każdej kobiety. Właśnie dlatego postanowiliśmy Ci wyjaśnić czym jest manicure kombinowany (nazywany po angielsku combined manicure). To nic innego, jak technika polegająca na dokładnym przygotowaniu płytki paznokcia i wycięciu skórek przed naniesieniem lakieru. Brzmi prosto? Nie daj się zwieść, gdyż jak każda technika, tak i tutaj kluczowa jest precyzja oraz doświadczenie.

Przejdźmy do konkretu: co to manicure kombinowany? Ta metoda skupia się na odepchnięciu skórek, a następnie ich wyfrezowaniu oraz wycięciu. Efekt? Nałożony lakier wygląda tak, jakby wychodził spod skórek. Dzięki temu paznokcie przez długi czas prezentują się nienagannie, a odrosty widoczne zaczynają być dopiero po tygodniu albo dwóch! Wszystko oczywiście zależy od tempa, w jakim rosną Twoje paznokcie. Jeżeli chodzi o etapy manicure kombinowanego, to:

  • wszystko zaczyna się od starannego wygładzenia płytki paznokcia za pomocą frezarki, która szybko pozwala pozbyć się poprzedniej stylizacji. Następnie w ruch idą patyczki do manicure lub metalowe dłutka. Z ich pomocą łatwo można odkleić skórki od płytki. Na tym etapie, za pomocą frezu w kształcie ściętego stożka, odpychamy skórki i usuwamy nabłonek z płytki paznokcia a frezem typu łezka podnosimy skórki do góry,
  • do finalnego opracowania skórek przydadzą się ostre nożyczki bądź cążki.

Co to manicure frezarkowy?

Po naszym wstępie z pewnością się domyślasz, co to manicure frezarkowy. To technika, przy okazji której wykorzystuje się frezarkę do oczyszczenia płytki paznokcia, a także usunięcia skórek. Manicure frezarkowy wymaga odpowiedniej Techniki pracy, a niewłaściwie wykonany może doprowadzić do uszkodzenia skóry oraz paznokcia.

Jako hurtownia kosmetyczna online rekomendujemy, aby przed zakupem frezarki i innych narzędzi skorzystać z profesjonalnego szkolenia stacjonarnego lub online. Jeżeli masz doświadczenie, to koniecznie zaopatrz się w niezbędne akcesoria. Stylizacja paznokci – sklep Maniura ma w ofercie różne frezy, np.: kamienne, diamentowe, czy też karbidowe do paznokci.

Co to manicure klasyczny?

Na koniec postanowiliśmy opowiedzieć Ci o tym, co to manicure klasyczny. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze stylizacją paznokci i boisz się korzystać z frezarki, to z pewnością powinnaś zacząć od tej techniki.

Manicure klasyczny to nic innego, jak:

  • opracowanie skórek bez użycia frezarki.
  • staranne opiłowanie płytki paznokcia i nadanie jej kształtu,
  • odepchnięcie i usunięcie nieestetycznych skórek oraz wycięcie ich  za pomocą nożyczek lub ostrych cążek.

Przy manicure klasycznym warto użyć keratolityka (cuticle remover) do zmiękczenia skórek, który pomaga usunąć nabłonek z płytki. Nie zapomnij go zneutralizować po usunięciu skórek! Wystarczy dokładnie zmyć go wodą.

Jak widzisz manicure klasyczny nie jest skomplikowany i to od niego powinnaś rozpocząć swoją przygodę ze stylizacją paznokci. Jeżeli potrzebujesz niezbędnych akcesoriów, to koniecznie zajrzyj do naszego sklepu. Znajdują się w nim:

Shopping Cart
Scroll to Top