10 najczęstszych błędów hybrydowego manicure

Zastanawiasz się, dlaczego lakier hybrydowy się marszczy lub top staje się matowy? Te i inne problemy wynikają zwykle z nieodpowiedniego wykonania jednego z etapów manicure. Poznaj 10 najczęstszych błędów popełnianych przy wykonywaniu stylizacji paznokci – być może one są odpowiedzią na Twoje problemy. Zapamiętaj, czego nie warto robić podczas manicure i dowiedz się, jakie są prawidłowe techniki, które zagwarantują Ci piękną i trwałą stylizację, która utrzyma się nawet kilka tygodni!

10 błędów w manicure hybrydowym

Poniżej przedstawimy 10 najczęściej spotykanych błędów w manicure, które skutkują tym, że źle zrobione paznokcie hybrydowe gorzej się trzymają lub wyglądają nieestetycznie.

1. Zła kondycja paznokci

Każdy manicure, nawet najlepiej zrobiony, nie będzie się dobrze trzymał, jeśli paznokcie są słabe i zniszczone. Zawsze przed przystąpieniem do zabiegu stylizacji upewnij się, że płytka paznokci jest zdrowa, mocna, nie ma na niej żadnych przebarwień ani innych niepokojących zmian. To pierwszy krok do tego, by stworzyć bezpieczny i trwały manicure.

2. Źle przygotowana płytka paznokci

Kolejną bardzo istotną rzeczą, o jakiej trzeba pamiętać jeszcze przed aplikacją produktów hybrydowych, jest właściwe przygotowanie płytki paznokcia do całego zabiegu. Jesteś pewna, że dobrze odsunęłaś skórki, zmatowiłaś całą powierzchnię płytki, a następnie dokładnie ją odtłuściłaś? Jeśli nie, być może to jest odpowiedź na pytanie, dlatego hybryda nie trzyma się na paznokciach.

Pamiętaj, że jest kilka obowiązkowych zasad, których musisz przestrzegać zawsze na pierwszym etapie stylizacji. Należą do nich – odsunięcie i wycięcie skórek, zmatowienie płytki paznokcia bloczkiem polerskim, nadanie im odpowiedniej długości i kształtu, a także odtłuszczenie paznokci. Warto wykorzystać do tego dehydrator do paznokci oraz cleaner. Pierwszy z nich usuwa z paznokci wodę i tłuszcze, a drugi lipidy, dlatego stosowanie obu z nich jest tak ważne. Dla lepszej przyczepności możesz użyć również primera kwasowego lub bezkwasowego.

3. Zbyt gruba warstwa lakieru

Jedną z odpowiedzi na pytanie, czemu lakier hybrydowy się marszczy, jest nakładanie za dużej ilości produktu na płytkę. Pora odejść od mylnego przekonania, że jeśli nałożymy grubszą warstwę lakieru, zmniejszymy czas wykonania całej stylizacji. Otóż może być zupełnie odwrotnie. Jeśli produktu będzie zbyt dużo, nie utwardzi się on tak, jak powinien i będzie wyglądał nieestetycznie. Wtedy jedynym ratunkiem jest zdjęcie całości produktu i rozpoczęcie malowania od nowa. Uwierz, że zajmuje to dużo więcej czasu niż nałożenie dwóch cienkich warstw lakieru oraz dokładne utwardzenie ich w lampie UV. Skoro wiesz już, dlaczego lakier hybrydowy marszczy się w lampie, pamiętaj o tym zawsze podczas wykonywania stylizacji i kontroluj ilość produktu, jaką nakładasz na płytkę paznokcia. Dzięki temu za gruba hybryda nie będzie Twoim problemem.

4. Zalane skórki

Wykonanie stylizacji manicure wymaga dużo uważności i precyzji. Przed nałożeniem lakieru upewnij się, że skórki zostały dokładnie odsunięte, a w razie potrzeby wycięte. Ważne jest, by nie zalewać skórek podczas malowania, ponieważ to może wpłynąć na fakt, że cała stylizacja będzie się zadzierać i szybciej zacznie odchodzić. Ponadto, zalane skórki mogą powodować uczulenie, a całość manicure traci na jakości, ponieważ wygląda po prostu nieładnie. Malując paznokcie przy skórkach trzeba zachować zatem szczególną ostrożność, by aplikować produkt jedynie na płytkę paznokcia, nigdy poza nią.

5. Niezabezpieczony wolny brzeg

Podczas malowania trzeba dokładnie i równomiernie pokryć nie tylko całą płytkę, ale również zabezpieczyć wolny brzeg, czyli końcówkę paznokcia. To pozwala utrwalić produkty i zapobiec ich  ścieraniu się lub zadzieraniu. Najważniejsze, by nie zapomnieć o tym podczas nakładania topu. To ostatnia warstwa zabezpieczająca, która jest spoiwem całej stylizacji, a więc zawsze maluj nim zarówno całą płytkę, jak i wolny brzeg. Dzięki temu zwiększysz trwałość manicure. Czy można nałożyć dwie warstwy topu, by lepiej utrwalić paznokcie? Jeśli masz wątpliwości, czy na pewno dokładnie rozprowadziłaś top po całym paznokciu, dla pewności możesz nałożyć jeszcze jedną, cienką warstwę. Jednak nie jest to konieczne, działa on tak samo dobrze również przy jednej warstwie.

6. Zbyt krótko utwardzany produkt

Czas utwardzania hybrydy to kolejny bardzo istotny element całego zabiegu. Jak już wiesz, źle utwardzony produkt może się marszczyć lub matowieć, a więc warto zawsze kontrolować czas, jaki potrzebny jest do dokładnego utrwalenia lakieru czy topu. Ile sekund utwardzać hybrydy? To zależy od mocy lampy, której używasz. Bezpiecznym rozwiązaniem jest trzymanie produktu pod lampą ok. 60 sekund – wtedy masz pewność, że całość została dobrze utwardzona.

7. Słabo działająca lub zużyta lampa

Bardzo ważnym powodem tego, dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą, może być również źle działająca lub stara lampa do utwardzania produktów. Minimalna moc lampy UV/LED wynosi 36W. Jeśli Twoja lampa ma mniejszą moc lub widzisz, że światełka mrugają podczas działania, być może to sygnał, że pora ją wymienić. Jak już wiesz, źle utwardzony produkt gorzej trzyma się na paznokciu, przez co cała stylizacja jest mniej trwała. Ponadto, konsekwencją złego utwardzenia lakieru może być uczulenie, a tego trzeba zdecydowanie unikać.

Kontroluj więc stan swojej lampy, by mieć pewność, że wszystko w niej działa tak, jak należy, a w razie potrzeby wymień ją na nową.

8. Niewłaściwy sposób usuwania hybrydy

Podczas wykonywania manicure ważny jest nie tylko sposób aplikowania produktów, ale również technika zdejmowania poprzedniej stylizacji. Zrywanie, zdrapywanie czy nadmierne piłowanie to coś, czego absolutnie nie można robić. Takie działania jedynie osłabiają płytkę paznokcia, co później przekłada się na ich kondycję i trwałość kolejnej stylizacji. Do usuwania hybrydy warto używać acetonu lub zdjąć ją za pomocą frezarki. Wymaga to jednak odpowiedniej wprawy i uważności, by nie przepiłować płytki paznokcia.

9. Piłowanie lub obcinanie hybrydy

Jak już wiesz, ważnym elementem stylizacji jest zabezpieczenie wolnego brzegu. To pozwala utrzymać paznokcie bez odpryskiwania i ścierania się koloru przez dłuższy czas. Jeśli więc zniszczysz warstwę ochronną na wolnym brzegu poprzez samodzielne piłowanie czy skracanie paznokci, będą się one szybciej niszczyć. Jeśl musisz poprawić długość lub kształt paznokcia, zawsze zabezpiecz go ponownie topem, by nie naruszać wolnego brzegu.

10. Produkty słabej jakości

Na koniec warto zwracać uwagę na jakość produktów, na których pracujesz. Niesprawdzone, kiepskiej jakości lakiery czy bazy będą się nie tylko źle rozprowadzać na płytce, ale również gorzej trzymać na paznokciach. Dlatego zawsze warto wybierać bazy i lakiery do paznokci hybrydowych od znanych i cenionych firm kosmetycznych.

Wiesz już, czym skutkuje źle zrobiona hybryda oraz dlaczego lakier hybrydowy nie wysycha pod lampą. Jeśli zmagałaś się z tymi problemami, znasz już odpowiedź na to, jak im zapobiec. Poza ugruntowaną wiedzą, ważna jest również jakość kosmetyków, których używasz. Nasza hurtownia kosmetyczna online ma w swoim asortymencie sprawdzone produkty do stylizacji paznokci. Odwiedź nasz sklep i wyposaż się w trwałe bazy do paznokci hybrydowych, kolorowe lakiery, błyszczące topy oraz efektowne ozdoby na paznokcie hybrydowe, a także inne przydatne przybory do paznokciTo wszystko znajdziesz w jednym miejscu – w sklepie internetowym Maniura!

Shopping Cart
Scroll to Top