Jak przedłużać paznokcie na dual formach?

Uwielbiasz mieć kontrolę i dowolnie modelować długość paznokci? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie! Dual formy – jak używać tego elastycznego, a jednocześnie trwałego materiału, w którym zakochały się kobiety na całym świecie? Odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania, więc zasiądź do lektury z ulubioną kawą lub herbatą i poznaj świat stylizacji paznokci z nowej strony.

Dual formy – zalety

Przedłużanie dual form to rozwiązanie, które zrewolucjonizowało branżę stylistów paznokci. Metoda ta z dużym przytupem wkradła się do salonów kosmetycznych, a następnie do prywatnych mieszkań, gdzie również została opanowana na wysokim poziomie. Wymieniając zalety dual form należy wspomnieć o tym, że:
  • dostępne są w wielu rozmiarach oraz kształtach (ballerina, kwadrat, migdał). Z łatwością zatem dopasujesz je do swojej płytki i zaplanujesz dowolną stylizację,
  • wielokrotnego użytku, zatem są przyszłościową inwestycją,
  • skracają czas robienia paznokci do minimum. Każdy specjalista, który wie, jak używać dual form, nie musi przejmować się formowaniem płytki,
  • korzystając z nich większość czynności możesz wykonać ręką dominującą,
  • dzięki nim szybko da się uzyskać idealnie gładką powierzchnię.

Jak używać dual form krok po kroku

W tym akapicie opowiemy jak zrobić paznokcie na formie. Jeżeli znasz podstawy manicure, to błyskawicznie opanujesz tą metodę. Wystarczy trochę wprawy, aby uzyskać zadowalające efekty.

Dual form krok po kroku. Na początek:

  • wykonaj dokładnie manicure kombinowany. Pozbądź się skórek i tradycyjnie przygotuj płytkę (łącznie z odtłuszczeniem i utwardzeniem). Nie skracaj paznokcia do minimum – dzięki temu “konstrukcja”, którą stworzysz, zyska na trwałości,
  • wybierz odpowiednie dla siebie formy. Pod względem wielkości muszą w sposób naturalny przylegać do płytki paznokcia. Ich obrzeża powinny być spasowane z krawędziami płytki. Jeżeli nie masz “idealnej” formy, to wybierz tą delikatnie większą.

Za Tobą podstawowe przygotowania. Teraz zaczyna etap przedłużania paznokci z formy:

  • na wybraną formę, od strony wewnętrznej, nałóż pędzelkiem żel. Dokładnie go rozprowadź do interesującej Cię długości. W tej metodzie przedłużania pamiętaj, aby po bokach znalazło się mniej żelu, aby zachować modelowy kształt paznokcia,
  • aplikacja żelu ukończona? W takim razie delikatnie przyłóż formę do paznokcia. Wykonaj to pod kątem, zaczynając od linii naskórka. Po dociśnięciu trochę żelu może Ci uciec. Koniecznie usuń go, przed włożeniem pod lampę.

Jak widzisz dual formy krok po kroku nie są skomplikowane. Po utwardzeniu możesz zdjąć formę i przejść do przyjemniejszego etapu, czyli modelowania. Użyj pilnika oraz frezu, aby nadać kształt płytce. Koniecznie pamiętaj także o zabezpieczeniu spodu paznokcia.

Mamy nadzieje, że przedłużanie na dual formach stanie się jedną z Twoich ulubionych metod, a sam proces opanujesz do perfekcji. Szukasz innych porad? Przejrzyj zatem przygotowane przez nas artykuły do stylizacji paznokci, a także zapoznaj się z produktami, które zakupisz w naszym sklepie. W szczególności polecamy Ci profesjonalne żele do paznokci.

Shopping Cart